• adres

    Korkutreis Mahallesi Necatibey Caddesi Sezenler Sokak
    Güneş Apt 1/6 Sıhhiye / ANKARA

  • iletisim

    0 312 231 31 85

Kök Hücre Tedavisi

Kök hücre tedavisi insan vücudundaki kendini yenileyebilen ve farklı tiplere dönüşebilen hücrelerin kullanıldığı bir tedavi yöntemidir. Söz konusu hücreler kök hücre olarak tanımlanmakta ve özellikle ortopedik problemlerin ameliyatsız tedavisinde son yıllarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Kök hücreler; sinir iletimini ve hormon dengesini sağlamanın yanı sıra aynı zamanda vücutta oksijeni taşıma görevini de üstlenmektedir. Vücudun ihtiyacına göre ömür boyu kendini yenileme özelliği bulunan kök hücrelerin sayısı yaşlandıkça azalmaktadır.

Kök hücre tedavisi nedir?

Pek çok hastalığın ve sağlık probleminin tedavisinde başvurulan kök hücre tedavisi; kişinin kendinden alınan ya da donörden alınan kök hücrelerin kişiye aktarılması disiplinine dayanmaktadır. Kök hücreler önceki yıllarda sadece kemik iliğinden alınabilirken günümüzde kordon kanından ya da dolaşım sistemi içerisindeki kandan da alınabilmektedir.

Kök hücre tedavisinin etken olduğu başlıca durumlar aşağıdaki şekildedir;

  • Vücuttaki deforme olmuş, hasar almış doku ve organların iyileştirilmesini sağlamakBağışıklık sistemindeki problemlerin tedavisiMetabolizma ya da enzimlere bağlı bozuklukların giderilmesiHasar almış, deforme olmuş ya da hastalanmış kemik doku ve kemik iliğinin tedavi edilmesi

Kök hücre tedavisi fiyatları

Kişinin kendisinden alınan kan ile uygulanması işlemi otolog olarak tanımlanırken; donörden alınan kan ile uygulanması ise allojenik nakil olarak açıklanmaktadır. Kişinin kendisinden, donörden alınan kan ya da yarı uyumlu haploidentik nakil işlemleri hastanın damar yolundan verilmekte ya da uygulama alanına enjekte edilerek uygulanmaktadır.

Kök hücre tedavisi fiyatları farklı şekillerde belirlenebilmektedir. Uygulamayı gerçekleştirecek olan doktorun bilgi ve tecrübesi, hangi amaçla uygulama yapıldığı, uygulama türü; fiyatı belirleyici olmaktadır. Kök hücre tedavisi Ankara fiyatları da aynı şekilde belirlenmektedir.

Kök hücre tedavisi Ankara

Kök hücre tedavisi Ankara’da pek çok hastalığın tedavisi amacı ile uygulanmaktadır. Başlıca hastalıklar; genetik metabolik hastalıklar, doğumsal kan hastalıkları, anemi, akdeniz anemisi, lösemi, lenfoma, kemik iliği kanserleri, organ kanserleri ve plazma hücre hastalıklarıdır.

Dizde kök hücre tedavisi

Dizde kök hücre tedavisi; diz eklemi hastalıklarının iyileştirilmesinde hastanın şikayetlerinin önüne geçilmesinde etkilidir. Özellikle kireçlenme problemleri hastanın yoğun ağrı hissi yaşamasına, yürüyememesine ve ekleminin şişmesine neden olmaktadır. İlerleyici özelliği bulunan kronik bir hastalık olan diz kireçlenmelerinde ameliyatla tedavi yöntemine başvurmadan önce kök hücre tedavisi ile hastalık durdurulabilmektedir. Diz eklem içerisine enjeksiyon yöntemi ile uygulanan kök hücre tedavisi dokuları iyileştirmekte ve yenilemektedir. Dizde kök hücre tedavisi Ankara fiyatları hastalığın derecesi ve şiddetine göre değişkenlik göstermektedir.

 

Kök Hücre Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bunlar da İlginizi Çekebilir

prp-tedavisi-ankara
prp-tedavisi-ankara

Prp Tedavisi Ankara

PRP (Platelet Rich Plasma) trombositten zengin pla...

Devamını Oku
ozon-tedavisi-ankara
ozon-tedavisi-ankara

Ozon Tedavisi Ankara

Ozon doğada bulunan 3 oksijen atomu ile meydana ge...

Devamını Oku
akupunktur
akupunktur

Akupunktur

Akupunktur 5000 yıllık geçmişe sahip bir tedavi yö...

Devamını Oku
Facebook
Twitter
Youtube

E Bültene Abone Ol