• Korkutreis Mahallesi Necatibey Caddesi Sezenler Sokak
  Güneş Apt 1/6 Sıhhiye / ANKARA

 • open

  0 312 231 31 85

Ozon Tedavisi Ankara

Uzm. Dr. Kamuran AY, Ozon Tedavisi Ankara Merkezinde Hastalarına Hizmet Veriyor

Ozon doğada bulunan 3 oksijen atomu ile meydana gelen bir moleküldür. Keskin bir kokuya sahiptir. Önemli bir oksidandır ve doğada gaz halinde bulunur.

Alman bilim adamı Christian Friedrich Schönbein tarafından ozon gazı 1840 yılında bulunmuştur. İlk olarak dezenfekte edici olarak kullanılmıştır. Okside etkisinin gücünden dolayı ozon oldukça dezenfekte edici bir gazdır.

Ozon gazı ilk defa 1. Dünya Savaşı esnasında kullanılmıştır. Alman hekim Dr. Albert Wolf tarafından yaralı askerlerin tedavilerinde kullanılan ozon gazı iyi bir tedavi edici görevi görmüştür.

Ozon Tedavisi Ankara Merkezleri Yardımıyla Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Ozon tedavisi günümüzde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Yaşam kalitesinin artması için kullanılan tedavi yöntemlerinden biri de Ozon tedavisidir. Ozon tedavisi Ankara merkezlerinde yapılan uygulamalar ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Ozon tedavisi Ankara kliniklerinde tedaviler bir başka tedaviyi destekleyici olarak da uygulanabilmektedir.

Uzm. Dr. Kamuran Ay Ozon Tedavisi Ankara merkezinde tedavi sürecinizin takipçisi olmaktadır.

Ozon tedavisi Ankara merkezlerinde tedavi olmadan önce tercih ettiğiniz yerin ve hekimin bu tedavi yöntemi üzerine eğitim aldığından emin olmanız tedavinizin etkinliğinde  faydalı olacaktır.

Ozon Tedavisi Ankara Merkezleriyle Tedavinizi Ertelemeyin

Ozon tedavisi bir destek tedavisidir. Fizyolojik altyapıya yönelik olarak yapılan bu tedavi dokulara oksijenin bırakılmasını sağlar aynı zamanda organizmanın antioksidan ve antiinfamatuar savunma sistemlerini destekler.

Ozon tedavisi Ankara ilinde bir çok merkezde yapılmaktadır. Günümüzde giderek yaygınlaşan tedavi yöntemi ile ozon gazının iyileştirici etkisi giderek dikkat çekmeye başlamıştır.

Kana verilen ozon kandaki bütün yapılar üzerinde olumlu etkiler yaparken vücudun kısa süre içerisinde düzenine kavuşmasını sağlar.

Gelişen tıp yöntemleri ve teknolojik tıbbi cihazlar yöntemiyle artık bir çok hastalığın tedavisi mümkün olduğu gibi çeşitlli alternatif tedavi yöntemleride mevcut. Ozon tedavisi de bu alternatiflerin içerisinde oldukça etkili ve tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Ozon Tedavisi Ankara Merkezlerinde Ozonun Farklın Uygulanma Yöntemleri Vardır

 • Majorotohemoterapi (MO)
 • Minör otohemoterapi
 • Rektal insuflasyon
 • Lokal uygulamalar
 • Topikal uygulamalar
 • Torbalama
 • Diğer uygulamalar

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Proloterapi
Proloterapi

Proloterapi

Proloterapi ameliyata gerek kalmadan birçok ağrı n...

Devamını Oku
Ozon-tedavisi-nedir
Ozon-tedavisi-nedir

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon tedavisi belirli bir miktarda oksijen/ozon ka...

Devamını Oku
Facebook
Twitter
Youtube

E Bültene Abone Ol